Blog

Jak zaprojektować przytulne wnętrze?

Wnętrza w domu czy mieszkaniu powinny pozwalać na miłe, przyjemne spędzanie czasu – z rodziną, przyjaciółmi czy w samotności. Stanowią azyl, miejsce, w którym odpoczniemy po całym dniu obowiązków, czy ciężkiej pracy. Nie bez powodu dążymy do tego, aby w domu panowała przytulna, rodzinna atmosfera. W jaki sposób ją osiągnąć?

1. Przyjemna kolorystyka

Kolory to pierwszy element, na który zwracamy uwagę wchodząc do jakiegokolwiek pomieszczenia. Najlepiej sprawdzą się odcienie ciepłe, naturalne – beże, kremy, brązy, zielenie. Chcąc wykorzystać kontrast ciepłe barwy można bez obaw przełamać chłodniejszymi, te drugie nie powinny jednak stanowić większości.

2. Drewno

Za najprzytulniejszy materiał wnętrzarski uznaje się drewno. Chcąc stworzyć przestrzeń rodzinną i przyjazną warto więc jak najlepiej wykorzystać potencjał drewna. Przede wszystkim powinny być z niego wykonane meble, ale również podłogi. Drewniane deski są uniwersalne, ponadczasowe, sprawiają, że nie zmarzniemy w stopy i bez przeszkód będziemy mogli chodzić po mieszkaniu boso.

3. Ciepłe materiały

Jako dodatki wnętrzarskie dobrze sprawdzą się wszelkie koce, pledy i narzuty wykonane z naturalnych tkanin – len, bawełna, wełna, kaszmir czy moher. Ich obecność sprawi, że każde pomieszczenie będzie wydawać się ciepłe i przytulne. Dodatkowo warto wybrać estetyczne firany lub zasłony, ewentualnie rolety wykonane z materiałów lub żaluzje drewniane. Idealnym wyborem będzie niewielki dywan znajdujący się w pobliżu kanapy, łóżka, sofy czy fotela.

4. Kwiaty

Nic nie wzbogaca wnętrz tak jak rośliny. Nieważne czy będą to kwiaty cięte w wazonie, regularnie wymieniane na świeże czy też rośliny doniczkowe. Powinny znajdować się one w każdym pomieszczeniu, bez względu na jego przeznaczenie. Jeśli nie mamy czasu lub ochoty opiekować się żywymi roślinami, zawsze można alternatywnie wybrać sztuczne kwiaty. Odpowiednio wykonane mogą efektywnie imitować te żywe.

5. Dobre oświetlenie

Wbrew pozorom naturalne światło dzienne cechuje się zimną barwą. Ciepłe odcienie zaczynają pomału pojawiać się dopiero o wschodzie i zachodzie słońca i to właśnie te pory dnia uznaje się za najbardziej romantyczne. Posługując się oświetleniem o odpowiedniej barwie i temperaturze wspaniale można wykreować atmosferę we wnętrzu. Zadbajmy więc o to, żeby choć jedna lampa emitowała ciepłe światło.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.