Blog

Jaki styl najlepiej sprawdzi się w łazience bez okien?

Urządzanie wnętrz to zazwyczaj świetna przygoda, lecz również nie lada wyzwanie. Dopasowanie i zorganizowanie wszystkiego tak, by tworzyło spójną całość wymaga nie tylko wizji, ale też zmysłu estetycznego i wiedzy teoretycznej.

Mniejsze pomieszczenia, jak np. łazienka wymagają często niemałego talentu. Jeszcze ciekawiej robi się, gdy łazienka nie posiada okien. Jak w takich okolicznościach może wyglądać projektowanie wnętrz? Poznań, Gliwice, Konin – ten problem nie ma przynależności geograficznej, spotkamy go wszędzie.

Jaki styl wystroju będzie najlepiej pasował do łazienki pozbawionej okien? Do jego określenia może być nam potrzebny dekorator wnętrz w Poznaniu.

Łazienka bez okien – plusy i minusy

Jako naczelną wadę braku okien w łazience można wskazywać brak dostępu do światła słonecznego. Może to powodować optyczne zmniejszenie przestrzeni, wywołując poczucie klaustrofobii. Także wentylacja pomieszczenia traci w tym wypadku, co może powodować powstawanie grzybów i pleśni na ścianach.

Jeśli chodzi o zalety takich rozwiązań, często wskazuje się, że takie łazienki są cieplejsze. Nie występuje tu problem z potencjalnie źle uszczelnionymi oknami. W łazience pozbawionej okien możemy mieć też wyższe poczucie prywatności.

O co zadbać urządzając łazienkę bez okien?

Ważne jest aby w takim pomieszczeniu zminimalizować wszelkie jego braki. Trzeba zadbać o dobrą wentylację pomieszczenia, jak i o odpowiednie naświetlenie.

Dobrym pomysłem będą z pewnością jasne meble i płytki podłogowe – pozwolą rozjaśnić łazienkę. W kwestii doboru mebli i dodatków pomocny powinien być dekorator wnętrz. Konsultacja z fachowcem z pewnością pozwoli na dobór stylu spełniającego nasze oczekiwania.

Aby uzyskać więcej światła wewnątrz łazienki, można też zrekompensować brak okien dużych rozmiarów lustrem. Innym patentem jest dobór mebli o błyszczącej, odbijającej światło fakturze.

Łazienka jest jednym z kilku pomieszczeń w całym domu, ważne jest zatem by komponowała się z resztą mieszkania. Nawet jeśli mamy pewien zamysł jej finalnego wyglądu, i tak warto skontaktować się z osobą, której zajęciem jest projektowanie wnętrz. Poznań czy Gostyń – świetnych fachowców znajdziemy w całym kraju.

Doświadczona osoba z pewnością pomoże nadać naszemu wnętrzu niepowtarzalny styl i dobrać gustowne dodatki – od płytek podłogowych, przez ręczniki, na kabinie prysznicowej kończąc.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.