Blog

Meble tapicerowane – gdzie się sprawdzą?

Dobór mebli stanowi zazwyczaj finalną fazę aranżowania wnętrza domu czy mieszkania. Trzeba zadbać by meble były nie tylko funkcjonalne i skrojone pod oczekiwania mieszkańców, powinny się również komponować ze stylem w jakim urządzone będzie mieszkanie.

Osobą, która dzięki swojemu doświadczeniu i zdobywanej latami wiedzy może pomóc nam w doborze odpowiednich mebli jest projektant wnętrz w Poznaniu. Osoby zajmujące się tym fachem zazwyczaj mają w pogotowiu kilka gotowych rozwiązań, które mogą zaproponować właścicielom mieszkań.

Jeśli mowa o doborze mebli, nieustannie dużą popularnością cieszą się meble tapicerowane. Pasują zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Czy warto na nie postawić? I gdzie najlepiej się odnajdą?

Architekt wnętrz Poznań

Plusy i minusy mebli tapicerowanych

Dużym plusem tapicerowanych mebli jest szeroki wybór jaki panuje na rynku. Można spotkać sofy czy fotele tapicerowane w różnych wariantach kolorystycznych, o różnych fasonach, pasujące do różnych wnętrz. Dzięki temu również ich ceny są stosunkowo przystępne.

Projektant wnętrz zazwyczaj pomoże nam przebrnąć przez ten niełatwy wybór, jakim jest dobór mebli, analizując wszelkie za i przeciw konkretnym meblom.

Meble tapicerowane można też z łatwością modyfikować – stosowane w nich tkaniny można urozmaicać czy nawet w całości wymieniać.

Do minusów tego typu mebli trzeba z pewnością zaliczyć podatność na zabrudzenia i niższą wytrzymałość tkanin niż np. skóry.

Gdzie najlepiej odnajdą się meble tapicerowane?

Prawda jest taka, że meble tapicerowane możemy dopasować niemal do wszystkim typów wnętrz. To ze względu na ich duży wybór i wszechstronność.

Najpierw jednak warto zdefiniować styl w jakim chcemy urządzić dane wnętrze – z tą wiedzą dużo łatwiej jest dopasować konkretne meble. Projektant wnętrz jest bez wątpienia osobą, z którą warto skonsultować swoje wyobrażenia. Dobierając meble i aranżując pomieszczenie trzeba zwracać uwagę w równym stopniu na estetykę i funkcjonalność.

Meble tapicerowane świetnie powinny się odnaleźć w pełnym prostoty stylu klasycznym. Wygoda, minimalizm i symetryczny układ wnętrz powoduje, że wiele osób decyduje się na taki właśnie lejtmotyw. Do tego stylu będą pasować meble w stonowanych, klasycznych kolorach z eleganckimi, aczkolwiek nie krzykliwymi wykończeniami.

Na przeciwnym biegunie można wyszczególnić krzykliwy i nonszalancki styl boho. Dominują tu żywe kolory i niecodzienne połączenia, artyzm i ekstrawagancja. Bez problemu znajdziemy meble, które są ozdobione właśnie w takim stylu i świetnie uzupełnią tak zorganizowane wnętrze.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.