Blog

Pokój dla nastolatka – jak go urządzić?

Różnice między pokoleniami przejawiają się na różnych płaszczyznach. Najbardziej jaskrawym przykładem wydaje się relacja rodzic-dziecko. Młodzież jak najszybciej chce dążyć do autonomii, rodzice z racji doświadczenia starają się chronić dziecko przed potencjalnymi błędami.

Przejaw tego rodzaju buntu poniekąd możemy obserwować gdy mowa o wystroju pokoju nastolatka. Rodzice stawiają na funkcjonalność, młodzież zaś chce stworzyć w swoim pokoju samozwańczą republikę. Kluczem do sukcesu jest pogodzenie tych dwóch tendencji i sprawienie, by pomieszczenie było funkcjonalne, a przy tym zgodnie z życzeniem dziecka spersonalizowane.

Projektant wnętrz w Poznaniu zdaje się być najbardziej odpowiednią osobą do pogodzenia tych dwóch przeciwstawnych koncepcji. Dobór mebli, ozdób i kolorów skrojony pod oczekiwania klientów powinny przyjść fachowcowi z łatwością. Na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę aranżując pokój dla młodzieńca?

Przestrzeń do pracy i nauki

Podstawowym i jednym z najistotniejszych elementów pokoju nastolatka jest stworzenie przestrzeni do nauki. Biurko i ergonomiczny fotel z regulowaną wysokością przyczynią się do tego, by praca dziecka była bardziej efektywna. Trzeba też zadbać o należyte oświetlenie pokoju. Szafki, półki i szuflady, które pozwolą na poukładanie i przechowywanie materiałów do nauki i nie tylko są kolejnym istotnym aspektem.

Projektant wnętrz zadba aby wszystkie niezbędne meble spełniały oczekiwania co do funkcjonalności zachowując przy tym styl. Aktualnie producenci pozwalają na personalizowanie niemal wszystkiego. To znacznie ułatwia sprawę i pozwala na umieszczenie w pokoju gadżetów związanych z ulubionym zespołem muzycznym czy drużyną sportową.

Przestrzeń do odpoczynku

Równie ważny co praca i nauka jest odpoczynek, szczególnie dla młodego, rozwijającego się człowieka. Wygodne łóżko pozwoli nie tylko porządnie wypocząć, ale też od najmłodszych lat pozwoli dbać o zdrowie kręgosłupa młodego człowieka. Pufki czy fotele także są mile widziane w pokoju nastolatka – może on w ten sposób spędzać czas ze znajomymi w swoim zaciszu.

Projektant wnętrz pomoże nam sprawić, by aranżacja pokoju młodej osoby byłą nie tylko funkcjonalna ale i wizualnie przyjemna. Poprzez wytworzenie właściwego nastroju w pokoju i wykreowanie odpowiedniej atmosfery czas spędzany w pokoju będzie dla młodego człowieka przyjemnością.

Przyjemnością, pogodzoną z funkcjonalnością i wydajnością!

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.